Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z zespołem otępiennym typu Alzheimera

Prowadzimy specjalistyczną, aktywną terapię opartą na długoterminowym programie opracowanym przez dr Mokrzycką pod kątem choroby Alzheimera. Od poniedziałku do piątku prowadzone są zajęcia dla osób w początkowym i średnim stadium choroby.

Ośrodek działa od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00. Opiekunowie mogą pozostawić swoich chorych na 8 godzin w bezpiecznym i przyjaznym miejscu, gdzie pod okiem wykwalifikowanych terapeutów odbywają się zajęcia terapeutyczne. Do programu ŚDS należy prowadzenie terapii, edukowanie rodzin i opiekunów osób chorych.


Zasady przyjęcia

Przyjmujemy osoby z rozpoznanym zespołem otępiennym typu Alzheimera, będące we wczesnym i średnim stadium choroby. Szczegółowe warunki na podstawie których odbywa się kwalifikacja do ŚDS podajemy osobiście pod naszym numerem telefonu:
012 410-54-20 .


Zespół

Psycholog, pedagodzy, terapeuci zajęciowi, opiekunowie osób starszych i lekarz konsultujący. Młodzi, pełni energii ludzie, od lat pracujący z chorymi na ch. Alzheimera, znający problemy i trudności związane z chorobą. Potrafiący zmobilizować do aktywności i wywołać radość nawet u najbardziej przygnębionych pacjentów. Akceptują i dają poczucie bezpieczeństwa.

Fundacja

Gdzie uzyskać pomoc

Dla opiekunów

Forum

Galeria

Linki

statystyka